You have no items in your shopping cart.

کشاورزی هوشمند - تکنیک ها و راه حل ها

کشاورزی هوشمند چیست؟

اول از همه ، ما باید در مورد کشاورزی هوشمند بدانیم. کشاورزی هوشمند ، کشاورزی است که بهره وری بالاتر و پیشرفته را با شیوه های موجود کشاورزی در بر می گیرد. این برای افزایش بهره وری تولید و کیفیت محصولات کشاورزی استفاده می شود. با همه اینها ، کشاورزی هوشمند با به حداقل رساندن کارهای سنگین و یکنواخت ، کیفیت زندگی کشاورزان را افزایش می دهد.

به طور خلاصه ، می توانیم بگوییم که کشاورزی هوشمند در واقع کاهش ضایعات ، توسعه بهره وری و استفاده کامل از منابع با سنجش از دور است. کشاورزی هوشمند با کشاورزی دقیق نیز شناخته می شود. این شامل استفاده از فن آوری های مختلف ، اینترنت اشیا things (IoT) دستگاه ها ، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ ، سنجش از دور ، هوش مصنوعی و رباتیک است. از نظر علمی ثابت شده است که استفاده از این فن آوری ها باعث افزایش سود ، به حداقل رساندن ضایعات و حفظ کیفیت محیط می شود.

حمایت از دولت مرکزی در کشاورزی هوشمند

حمایت از دولت مرکزی در کشاورزی هوشمند

دولت مرکزی هند نقش فعالی در توسعه بخش فناوری کشاورزی دارد. آنها همیشه لایحه های جدیدی برای توانمند سازی کشاورزان هندی ارائه می دهند. دولت هند از كشاورزی هوشمند حمایت می كند زیرا آنها می خواهند تلاش خود را كاهش دهند و بهره وری خود را افزایش دهند. در حال حاضر ، آنها در تلاشند تا درآمد کشاورزان را تا سال 2022 دو برابر کنند. آنها می خواهند با حداقل تلاش از طریق کشاورزی هوشمند ، درآمد کشاورزان را افزایش دهند. برای این منظور ، NITI Aayog با شرکت هایی که IBM را برای راه حل های مبتنی بر فناوری در نظر گرفته اند همکاری می کند. برای این کشاورزان مشاوره در زمان واقعی دریافت می کنند و برای افزایش بهره وری محصول بودجه تأمین می شوند.

در کنار این ، دولت هند قصد دارد PACS (جامعه اعتبار اولیه کشاورزی) را با کمک مالی تا 2000 کرور INR دیجیتالی کند. پشتیبانی دیگری که توسط دولت برای کشاورزی هوشمند آغاز شده است ، MANAGE (مدیریت ترویج کشاورزی در حیدرآباد) ، راهنمایی شرکت های نوپا در زمینه فناوری کشاورزی ، PMKSY (Pradhan Mantri Krishi Sinchayee Yojana) و بازار یک ملت یک است.

آیا محصولات Agri-tech برای کشاورزان مقرون به صرفه است؟ 

محصولات پیشرفته و فن آوری پیشرفته در واقع کار راحت و با بهره وری بالا را فراهم می کنند. اگر کشاورزی هوشمند برای کشاورزان مقرون به صرفه نباشد ، حتی اگر آنها بخواهند کشاورزی هوشمندانه اتخاذ کنند ، این کار را نمی کنند. درآمد اکثر کشاورزان هندی محدود است و این امر مانع استفاده کشاورزان از انقلاب دیجیتالی در کشاورزی می شود. بنابراین ، شرکت تازه کار کشاورزی باید محصولات و خدمات خود را بر اساس بودجه کشاورز آماده کند تا از مزایای کامل برخوردار شود.

فناوری های نوآورانه برای تقویت کشاورزی هوشمند

فناوری های نوآورانه برای تقویت کشاورزی هوشمند

مردم هند کمی نوع ارتدوکس هستند. آنها معتقدند که آن روشها یا روشهای قدیمی که از دوران باستان استفاده می شده بهترین روش برای کشاورزی است. اما با افزایش جمعیت و زمان پیشرفته ، این روش ها نیز باید تغییر کنند. برای این منظور ، کشاورزان هندی باید فن آوری های نوآورانه ای را برای تقویت کشاورزی هوشمند به کار گیرند. در زیر برخی از فناوری ها را نشان می دهیم که باید بهبود یابند  

 • نوآوری های محصول 

نیاز به نوآوری در محصولات وجود دارد. آن دسته از محصولاتی که از زمان های بسیار قدیم در حال رشد هستند و باید به روز شوند. به همین منظور ، فناوری های جدیدی در بازار طراحی شده اند که انواع کاملاً جدیدی از غذاها را طراحی می کنند. آن دسته از محصولاتی که رشد غیرممکن است در آزمایشگاه آزمایش می شوند.  

 • بازارهای دیجیتال

دولت هند تسهیلات eNAM را برای کشاورزان هند آغاز کرد. eNAM (بازار كشاورزی ملي) يك درگاه تجارت الكترونيكي است كه شبكه هايي را بين مودي هاي موجود APMC براي كشاورزان در سراسر هند ايجاد مي كند. هدف اصلی آن ارتقا equality برابری در بازار کشاورزی است. از این طرح صافی بین خریداران و فروشندگان ایجاد شده و باعث افزایش قیمت در زمان واقعی نیز می شود.

و بازار دیجیتال به کشاورزان این اجازه را می دهد تا تجهیزات را اجاره کنند ، به مشتریان محلی متصل شوند یا برای داشتن بیمه برتر با یکدیگر همکاری کنند. 

 • نرم افزار عملیاتی

این به کشاورزان در تصمیم گیری بهتر و بهره برداری ، صرفه جویی در هزینه ، ردیابی منابع یا بهره وری کمک خواهد کرد.   

 • ابزار مهارت سازی 

در کشاورزی هند نیاز به مهارت سازی وجود دارد. کشاورزان محصولاتی را که از والدین یا اجداد خود آموخته اند تولید می کنند. آنها نمی دانند که چگونه از این فناوری های تازه معرفی شده استفاده کنند. برای این منظور باید ابزارهای ساخت مهارت برای کشاورزان در بازار ارائه شود. 

این شامل خدمات صوتی خط مستقیم ، فیلم ها ، برنامه های تلفن همراه و سایر موارد است. این ابزار به کشاورزان کمک می کند تا تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و چیزهای جدید و ابتکاری را یاد بگیرند. در فرانسه ، AgriFind یک مکان شبکه اجتماعی برای پرسش و مشاوره برای کشاورزان است. 

 • منابع

نیاز به استفاده کامل از منابع است. سیستم های آبیاری جدید در هند کود و آب بسیار هدفمندی را فراهم می کنند. برای مزارع شهری و عمودی بهترین است. در این روشها از آب و خاک کمتر استفاده می شود. این باعث کاهش آفت کش ها نیز می شود. 

ایده های کشاورزی هوشمند

ایده های کشاورزی هوشمند

کشاورزی هوشمند مرتبط با نوآوری. کشاورزی هند این روزها با چالش های بزرگی روبرو است. نیاز سریع به سرعت بخشیدن به کشاورزی با ایده های هوشمندانه کشاورزی وجود دارد. در حدود 10 سال گذشته ، رشد چشمگیری در سرمایه گذاری فناوری کشاورزی مشاهده شده است. در 5 سال گذشته سرمایه گذاری 6.7 میلیارد دلار و فقط در سال گذشته 1.9 میلیارد دلار بوده است. این سرمایه گذاری ها برای تقویت کشاورزی هند انجام می شود. ما در حال ارائه برخی ایده های کشاورزی هوشمند هستیم که شما را راهنمایی می کند " چگونه یک کشاورز هوشمند شویم". نگاهی بیندازید 

 • کشاورزی عمودی در محیط داخلی

کشاورزی عمودی در محیط داخلی روش رشد گیاهان در محیط های بسته و کنترل شده است. با استفاده از این روش ، گیاهان به صورت عمودی نصب می شوند و در مقایسه با کشاورزی سنتی ، فضای کمتری برای رشد زمین لازم است. مزارع عمودی برای رشد گیاهان به خاک احتیاج ندارند و در این روش نیروی کار نیز کاهش می یابد. این بهترین و اولین تکنیک کشاورزی هوشمند در هند است. 

 • اتوماسیون مزرعه

اتوماسیون مزرعه درجه بندی بالاتر در ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی است. برای تحقق این امر ، شرکت ها در حال کار بر روی این موضوع هستند. آنها در حال کار بر روی تراکتورهای خودمختار ، آبیاری خودکار ، تولید هواپیماهای بدون سرنشین ، نوآوری رباتیک و بذر ربات ها هستند. این شرکت ها نه تنها ماشین آلات نوآورانه با کیفیت ارائه می دهند بلکه این ماشین آلات را برای کشاورزان مقرون به صرفه می کنند. 

 • فناوری پرورش دام

دام محصولات بسیار مورد نیاز را تأمین می کند و در کشور ما دام نادان ترین بخش کشاورزی است. نوآوری های جدید طی 8 تا 10 سال تغییرات و پیشرفت های بزرگی را در صنعت ایجاد کرد. این به راحتی و به راحتی به مدیریت و ردیابی دام کمک می کند. این فناوری ها در ژنتیک ، فناوری های تغذیه ای ، فناوری دیجیتال و موارد دیگر وجود دارد.

 • گلخانه های مدرن

کشاورزی هند در مقیاس وسیعی شاهد افزایش گلخانه بود. شهری است و سرمایه تزریق می شود. با افزایش چشمگیر تقاضای بازار ، روند گلخانه در سالهای اخیر در حال افزایش است. یک گلخانه مدرن اکنون در حال تبدیل شدن به سیستم های کنترل خودکار ، دارای فناوری سنگین و استفاده از چراغ های LED برای رشد محیط است. 

 • کشاورزی دقیق

شرکت های اخیر کشاورزی دقیق در حال معرفی فناوری هایی هستند که به کشاورزان هندی اجازه می دهد تولید را افزایش دهند. این کار با کنترل تنش آفت ، اقلیم های کوچک ، سطح رطوبت و شرایط خاک انجام می شود. در كشاورزي دقيق ، كشاورزان تكنيك هاي مناسبي را براي كشت محصولات و كاشت به دست مي آورند كه موجب افزايش كارايي و درآمد مي شود. 

 • بلاکچین

بلاکچین برای حل مسائل مهم ، از جمله ردیابی مواد غذایی ، ناکارآمدی زنجیره تامین ، یادآوری های ایمنی و تقلب غذایی در سیستم غذایی استفاده می شود. با تأیید و شفافیت ، بازار محصولات برتر را ایجاد می کند. این تراکنش هایی را تأیید می کند که به طور ایمن با هر فروشنده به اشتراک گذاشته شده اند یا نه. این امر به ایجاد شفافیت در بازار و تأمین مواد غذایی کمک می کند. 

 • هوش مصنوعی

با افزایش کشاورزی و فناوری های دیجیتال ، فرصت ها برای کشاورزان نیز افزایش یافت. کشاورزان می توانند 24 ساعته اطلاعات را توسط پهپادها ، ماهواره ها و حسگرهای از راه دور جمع آوری کنند. همه این فناوری ها می توانند سلامت گیاهان ، دما ، وضعیت خاک ، رطوبت و غیره را کنترل کنند. اکنون کشاورزان می توانند درک بهتری از زمینه فن آوری های نوآورانه داشته باشند. این موارد می تواند به آنها در بهبود بهره وری کمک کند. 

مزایای کشاورزی هوشمند در هند

مزایای کشاورزی هوشمند در هند

این تکنیک های کشاورزی هوشمند مزایای بسیار زیادی دارد و می تواند به بهبود بهره وری کشاورزی کمک کند . در زیر برای مزایای کشاورزی هوشمند در هند مراجعه کنید. 

 • افزایش کارایی 

با کشاورزی هوشمند ، کشاورزان می توانند کارایی خود را افزایش دهند. با بهره گیری از کشاورزان با فن آوری های پیشرفته ، اکنون کشاورزان می توانند در مدت زمان محدودی محصولات بیشتری تولید کنند. آنها سریع بازرسی می شوند ، پیش از وقوع موارد را پیش بینی می کنند و تصمیمات مهمی در مورد دور نگه داشتن آنها می گیرند.

 • گسترش

با استفاده از فن آوری های کشاورزی هوشمند ، گسترش در کشاورزی صورت می گیرد. تمام فعالیت های کشاورزی به موقع انجام می شود و از کیفیت خوبی برخوردار است. زنجیره غذایی کوتاه برای این فناوری ها به موقع کامل می شود و همه افراد در کشور غذای مناسب را با قیمت مناسب دریافت می کنند. 

 • استفاده صحیح از منابع 

با استفاده از فن آوری های کشاورزی هوشمند از منابع به طور کامل و مناسب استفاده می شود. منابعی که شامل انرژی ، آب و زمین هستند. با استفاده از داده های کشاورزی اینترنت اشیا collected جمع آوری شده از سنسورها که به اختصاص مقدار مطلوب منابع به گیاهان کمک می کند. 

 • روند تمیزتر

این یک فرآیند تمیزتر است که می تواند باعث صرفه جویی در انرژی ، آب و سبزتر شدن قاب شود. این فن آوری ها استفاده از کود و سموم دفع آفات را ارزیابی می کنند. این فرایندها محصولات ارگانیک و تمیزتری را در مقایسه با روشهای سنتی کشاورزی ارائه می دهند. 

 • چابکی

تغییرات نامشخص آب و هوا ، کیفیت هوا ، رطوبت ، خاک در مزارع و سلامت محصولاتی که توسط فناوری های هوشمند کشاورزی کنترل می شوند. این امر امکان نظارت بر زمان واقعی را فراهم می کند که می تواند وضعیت محصول را پیش بینی کند. این امر در مورد تغییرات شدید آب و هوایی که می تواند محصولات را نجات دهد ، مشاوره حرفه ای ارائه می دهد.

 • کیفیت محصول بهبود یافته

اینها با استفاده از سنسورهای محصول ، نقشه برداری از مزرعه و هواپیماهای بدون سرنشین هوایی به بهبود کیفیت محصول کمک می کنند. فناوری های کشاورزی هوشمند بهترین شرایط را برای افزایش ارزش محصولات غذایی ایجاد می کنند.

Leave your comment
Blog archive